Jak postępować w przypadku śmierci

Jeżeli zgon nastąpi poza placówką medyczną, musisz natychmiast wezwać lekarza…

Kolejny telefon wykonaj do nas – wyjaśnimy Państwu co należy robić w takiej sytuacji oraz przyjedziemy aby odebrać ciało zmarłego, które przewieziemy do prosektorium gdzie wykonamy pełną toaletę oraz ubierzemy zmarłego w odzież dostarczoną przez Państwa lub zakupioną w naszym Domu Pogrzebowym . 

…Lekarz na miejscu stwierdza zgon i wystawia odpowiednie zaświadczenie . Z tym zaświadczeniem należy udać się do lekarza rodzinnego , który wystawi kartę zgonu . Następnie w kartą zgonu należy udać się do USC (w mieście w którym nastąpił zgon) aby odebrać Akt Zgonu.

Jeśli zgon nastąpił w skutek nieszczęśliwego wypadku, samobójstwa, zabójstwa lub w niewyjaśnionych okolicznościach sprawę przejmuję prokuratura (odpowiednia miejscu zgonu) .

W tym przypadku Prokurator zleca przeprowadzenie sekcji zwłok celem ustalenia okoliczności i przyczyny zgonu. Po wykonanej sekcji rodzina zobowiązana jest odebrać kartę zgonu z miejsca gdzie była przeprowadzana sekcja zwłok . Następnie z kartą zgonu trzeba udać się do Prokuratury celem odebrania zezwolenia na pochówek .  Następnie z odcinkiem karty zgonu, zezwoleniem na pochówek należy udać się do USC ( odpowiedniemu miejsca zgonu)  aby odebrać Akt Zgonu, który wydawany jest w trzech bezpłatnych egzemplarzach . Ze zgromadzonymi dokumentami należy udać się do nas , celem ustalenia szczegółów pochówku .

Jeśli jednak  skompletowanie wymaganej dokumentacji związanej ze śmiercią ukochanej osoby

  okaże się ponad Twoje siły.

Nasz profesjonalny dom pogrzebowy zajmie się wszystkim za Ciebie!

Pozwól nam zająć się formalnościami. W zakładce Niezbędne dokumenty znajdziesz szczegółowe informacje dot. Zasiłku pogrzebowego .

Powierzenie wszelkich formalności doświadczonemu przedsiębiorcy pogrzebowemu to dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

Zadzwoń: 32 767 40 57 lub 509-699-991 i dowiedz się, jak możemy Ci pomóc.